Jump to content
hlBot_banner_2 hlBot_banner_1 hlBot_banner_1

[Recenzja]Kevra2 - Remastered

Napek

Recommended Posts

Cześć, postanowiłem za zgodą administracji forum pisać recenzje na temat serwerów, tych stojących dłużej, krócej, z którymi miałem styczność i zdążyłem się zapoznać, na pierwszy ogień wpadła Kevra, a dokładnie już druga odsłona tego serwera, a więc zaczynajmy.

Typ serwera:Easy/Medium

Właściciel oraz sponsor: HooltraS (właściciel min. Samii oraz Invorii[*])

Technik:r3act

Zacznijmy od rozgrywki, nie różni się ona w tej kwestii na tle innych serwerów odnośnie samej mechaniki, posiada standardowo zdobywaną alchemię, rozgrywka opiera się na tym co zawsze, masowe zbijanie metinów/bossów oraz lataniu dunegonów. Kevra posiada w odróżnieniu do większości mediumów poza podstawową ilością questów kilka ścieżek frakcyjnych dających różne możliwości w zależności od tego czy będziemy pomagać danej frakcji czy działać na jej niekorzyść i tym samym przypodobując się innej, trochę według mnie jest to poplątane i dosyć innowacyjne, niektórym zapewne przypadło do gustu.

Ilość graczy na serwerze jest dosyć pokaźna, jest to już prawie drugi tydzień serwera i ich obecną liczbę mogę ocenić na zadowalającą, nadmienię ,że jest to świeży serwer i wiadomo ,że w okresie do miesiąca tych graczy jest zazwyczaj najwięcej i wtedy notuje się tendencję wzrostową lub spadkową.

Mój gameplay raczej ograniczył się do 55 poziomu, jest dosyć sporo dungów, przepustki powszechnie dostępne, metki dosyć oblegane, czy to na pustyni czy na sohan, bossy zbijane regularnie, rzadko stoją dłużej, księgi KU były kupowane i trzymały swoją cenę dobry tydzień, co wskazuje na to ,że popyt na wbijanie skilli a co za tym idzie rozwijanie postaci i chęci do gry na serwerze były, rynek dobrze prosperował, jak na serwer Medium/Easy bronie 30 i 55(posiadające średnie obrażenia) były bardzo tanie. Serwer miał już za sobą pierwszy event i nie wpłynął on znacząco na serwer pod względem rynkowym. Wczoraj (22.02.2022) miało miejsce zainicjowane spotkanie i rozmowa administracji Kevra z graczami z przedziału 80+. Jest to według mnie dobry pomysł bo słuchanie opinii graczy na temat serwera świadczy pozytywnie o zaangażowaniu zespołu i chęci rozwoju serwera. Na poprzedniej odsłonie nie były dopracowane zarobki i stanie w V2 przynosiło bardzo ładne pieniążki nie wysilając się zbytnio, to już mamy za sobą, gdyż zostało to zbalansowane. 

Jako ,że Kevra2 - Remastered znajdowała się na liście wspieranych serwerów przez HLBota postanowiłem trochę pokorzystać i pobawić się, na start ustawiłem dwa boty na m1, widziałem ,że kilka osób ,które to zrobiły zostawiały postacie i blokowały się one na kukłach treningowych, również przez pierwszą noc się przy tym zblokowałem. Po nocy na dwie postacie zarobiłem niezłe pieniądze, zwiększyłem liczbę botów do 4, na początku puszczałem je tylko na noc, pilnowałem przerw technicznych oraz odpowiednio je skonfigurowałem, no i chyba 3-4 noce po kilka dobrych godzin takie boty śmigały w najlepsze, odpalałem je też w dzień chyba na kilka godzin, w sobotę dostałem bana na wszystkie konta, nie bawiłem się w proxy, swoje zarobiłem. Jak się stało ,że dostałem bana? Na początku myślałem ,że administracja tutaj nie banuje,  4 boty praktycznie 24/7 latające po m1 na 100% przykuwały uwagę, czy to ludzi oddających biologa czy nowych graczy. W sobotę około godziny 10 postanowiłem już iść na całość i ustawiłem boty, weekend i godzina już popołudniowa praktycznie same zdecydowały o banie, równie dobrze mogłem napisać do jednego z administratora "siema mam odpalonego bota nick:XXX" i pójść sobie spać, godzina 14 i ban na konta wleciał, jakoś mnie to nie zdziwiło, zabezpieczenia jako tako są, gdzieś czasem wywaliło, raz próbowałem autodunga orkowego to też ciężko chodził, przy tym nie szperałem to się nie wypowiem, pewnie jakoś się da.

Z bugami na obecnej odsłonie się nie spotkałem, client również działa prawidłowo i nie wywalał mnie praktycznie w ogóle, wybitnym sprzętem nie dysponuję więc oceniam pod względem optymalizacji na mocne 8,5/10

Co do kontaktu z samą administracją, tu nie mam nic do zarzucenia, odpowiadali raczej w dobrym czasie, zwięźle, bez zbędnej konwersacji nie na temat. Gdzieś mignęło mi ,że jedynie ktoś się żalił na działanie supportu, nie korzystałem to nie powiem jak działał.

Chętnie podyskutuję na temat tego serwerka w komentarzach, pozdrawiam i miłego wieczoru.

Edited by Napek
  • Plus 3
  • Love 1